Pokoje Gościnne Cybulskiego, Cracow
Wirtualna wycieczka do dawnego Krakowa
Check-in
Check-out

Wirtualna wycieczka do dawnego Krakowa

14 November 2020

Nowa rzeczywistość przynosi nowe rozwiązania w większości sfer życia codziennego, przez co era cyfryzacji rozkwita jak nigdy przedtem. Wśród dziedzin, którymi wciąż można się cieszyć, jest szeroko pojęta kultura, która zaskakuje coraz to nowszymi i coraz to ciekawszymi wydarzeniami online. Jednym z nich jest wirtualna wycieczka po dawnym Krakowie, stworzona przez pracowników Biblioteki Głównej Uniwersytetu Pedagogicznego –Barbarę Krasińską, Łukasza Tomkiewicza oraz Grzegorza Wajdę  – pod tytułem „Wystawa fotografii dawny i współczesny Kraków”.

Autorzy wystawy podjęli się skonfrontowania ze sobą fotografii naszego pięknego miasta sprzed lat z tymi, które ukazują jak wygląda ono współcześnie. Daje to okazję do przeniesienia się choć na chwilę w inną rzeczywistość i odkrycia jak miasto wyglądało nawet przeszło sto lat temu. Zdjęcia z końca XIX wieku pochodzą – jak podaje blog Krowoderska.pl – ze zbiorów rodziny Kriegerów. Współczesne zdjęcia zostały natomiast wykonane przez twórców wystawy.

Serdecznie zachęcamy do zwiedzenia Krakowa w dwóch odsłonach – poprzez internetową podróż po ponad stu fotografiach obrazujących przemiany naszego miasta:

http://pbc.up.krakow.pl/Content/5290/index.html

https://krowoderska.pl/wystawa-fotografii-dawny-i-wspolczesny-krakow-foto/?fbclid=IwAR3X-4ZFJxM5JYHKROsFG-OC9UQRD3ZXdViIiyDKUq_xx-e2tY0pZ_4NW2c

 

See on map
Newsletter
Subscribe to our newsletter and stay up to date with our promotions and special offers.
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close