Pokoje Gościnne Cybulskiego, Cracow
Powrót krakowskich muzeów po kwarantannie
Check-in
Check-out

Powrót krakowskich muzeów po kwarantannie

09 May 2020

Po niemal dwumiesięcznej kwarantannie swoje podwoje otwierają niektóre z krakowskich muzeów. Będzie można odwiedzić m.in. Muzeum w Sukiennicach czy MOCAK. 

Nieodłączną częścią tożsamości Krakowa jest jego dziedzictwo kulturalne. Nareszcie, po długiej przerwie, otwierają się niektóre z krakowskich muzeów. 

Korzystając z pogody, można już odwiedzać wystawę plenerową w  Muzeum Lotnistwa Polskiego (wtorek - niedziela 10-17), spacerować można już też po dziedzińcach i ogrodach Wawelskich (wejście na dziedzińce od 6-19, ogrody renesansowe od w poniedziałek 9:30-16:00, wtorek - niedziela 9:30-17).

Muzeum Narodowe w pierwszej kolejności udostępniło swój oddział w Sukiennicach. Wystawę w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku można zwiedzać od wtorku do soboty od 10 do 17, oraz w niedzielę od 10 do 16. Należy wspomnieć, że codziennie między 13 a 14 Muzeum będzie zamknięte z powodu dezynfekcji.

A już we wtorek 12 maja swoje wystawy otwierają Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK (wtorek-niedziela 11-19) oraz Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.

Warto pamiętać, że w trosce o bezpieczeństwo pracowników oraz zwiedzających, wszystkie te miejsca funkcjonują w nowej rzeczywistości nieco inaczej, tak, aby sprostać zaleceniom sanitarnym. Dlatego proszę, cieszmy się powracającym dostępem do kultury, ale zachowajmy przy tym zdrowy rozsądek :)

See on map
Newsletter
Subscribe to our newsletter and stay up to date with our promotions and special offers.
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close