Pokoje Gościnne Cybulskiego, Cracow
City Helpers - nowy projekt dla gości odwiedzających Kraków
Check-in
Check-out

City Helpers - nowy projekt dla gości odwiedzających Kraków

11 August 2021

Wspaniała wiadomość dla gości odwiedzających Kraków! Od lipca na terenie Starego Miasta i Kazimierza City Helpers.

Od lipca na terenie parku kulturowego Stare Miasto i Kazimierza będzie można spotkać City Helpers. Kto kryje się za tą nazwą? To osoby, które mają za zadanie pomagać turystom zwiedzającym te piękne okolice. City Helpers również będą czuwać nad bezpieczeństwem i harmonijnym współistnieniem gości i gospodarzy.

Dzięki charakterystycznym niebieskim koszulkom z napisem „How can I help you? /  Jak mogę Ci pomóc?” City Helpers  będą wyraźnie widoczni w tłumie. Zostaną wyposażeni w oznaczone kolorami akcji rowery, będą również dysponowali miejskimi mapkami. Jedną z ważniejszych rzeczy, którą mogą się posługiwać City Helpers są defibrylatory AED. Dzięki temu będą mogli udzielić pierwszej pomocy osobie u której nastąpiło nagłe zatrzymanie krążenia.

Osoby, które będą pracować jako City Helpers są specjalnie przeszkolone do tego zadania. Sprawnie posługują się językiem angielskim, umieją reagować na naruszenia reguł współużytkowania przestrzeni publicznej. Do ich obowiązków należy monitorowanie niewłaściwych zachowań, informowanie niestosownie zachowujących się osób o łamaniu przepisów porządku publicznego, a gdy zajdzie taka potrzeba wezwanie odpowiednich służb do interwencji.

Działalność tego pilotażowego projektu ma pomóc chronić historyczny obraz miejski, zwiększać poczucie bezpieczeństwa i komfort gości przybywających do Krakowa. City Helpers szczególną uwagę będą kierować na zapobieganie kradzieży, oszustw, nadużyć i nieuczciwych praktyk osób i firm.

Koordynatorem tego działania jest Krakowskie Forum Kultury – instytucja zlokalizowana w obrębie strefy UNESCO przy Małym Rynku.

Zespoły złożone z dwóch osób będzie można spotkać w sierpniu od czwartku do soboty, w godzinach 18:00 – 20:00 oraz w niedziele w godzinach 12:00 – 20:00.

 

 

Źródło: https://www.krakow.pl/aktualnosci/250748,29,komunikat,city_helpers_na_ulicach_krakowa.html

See on map
Newsletter
Subscribe to our newsletter and stay up to date with our promotions and special offers.
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close