Pokoje Gościnne Cybulskiego, Cracow
Urodziny Stanisława Wyspiańskiego
Check-in
Check-out

Urodziny Stanisława Wyspiańskiego

14 January 2022

Zobacz Kraków oczami Czwartego Wieszcza! Zobacz, jak zmienił się od czasów, kiedy uwiecznił go na rysunkach i obrazach, poszukaj śladów, które zostawił w mieście, weź udział w konkursie i zdobądź zestaw gadżetów związanych z wystawą artysty! 

Konkurs "Kraków Wyspiańskiego", niespodzianki w terenie!

Kraków mam za małe, pretensjonalne, wysoce śmieszne miasteczko… - pisał w liście do Henryka Opieńskiego młody Stanisław Wyspiański. A jednak… to właśnie u stóp Wawelu miał ojciec pracownię, wielką izbę białą wysklepioną, żyjącą figur zmarłych wielkim tłumem, właśnie w Krakowie powstały najwspanialsze dzieła monumentalne Stanisława Wyspiańskiego. Od grudnia 2021 roku również tutaj otwarte jest muzeum poświęcone jego twórczości - oddział Muzeum Narodowego w Krakowie, przy placu Sikorskiego 9. Do tego i jeszcze kilku miejsc na mapie miasta chcemy zaprosić Was w 153 urodziny artysty - 15 stycznia 2022. 


W sobotni wieczór zapraszamy na spotkanie z autorką książek o epoce Młodej Polski, w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach. 

PROGRAM

  • promocyjna cena biletów do Muzeum Stanisława Wyspiańskiego: za wejście na wystawę stałą w Muzeum Stanisława Wyspiańskiego zapłacisz tylko 5 zł.
  • Kraków Wyspiańskiego: konkurs na Instagramie! - zrób zdjęcie nawiązujące do pasteli Wyspiańskiego, poszukaj jego miejsc w mieście. Z pomocą przyjdzie prezentacja na Google Arts & Culture - Kraków i Paryż w twórczości Stanisława Wyspiańskiego.
  • weź udział w spacerze z Joanną Świtałą godz. 11:00-13:30.
  • 12:00-15:00 - akcja specjalna w Sukiennicach: tylko przez kilka godzin w dniu 15 stycznia możliwe jest wejście do zamkniętej na co dzień części Sukiennic - na balkon od strony ulicy Św. Jana. To z tego miejsca możesz zobaczyć Kościół Panny Maryi dokładnie tak, jak narysował go Stanisław Wyspiański w 1905 roku. Poznaj bliżej ten widok! Dzięki prezentacji w Google Arts & Culture możesz wyświetlić go w rozszerzonej rzeczywistości (zapraszamy do pobrania aplikacji: Google Play / App Store). 
  • przyjdź na spotkanie z Moniką Śliwińską o godz. 18:00 - Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach - lub oglądaj nas na Facebooku!


Konkurs "Kraków Wyspiańskiego" na portalu Instagram.

Konkurs polega na zrobieniu zdjęcia przedstawiającego jedno z miejsc w Krakowie, które Stanisław Wyspiański uwiecznił na obrazie. Do wyboru są dzieła znajdujące się w artykule poświęconym artyście na portalu Google Arts & Culture.

W konkursie mogą wziąć udział użytkownicy platformy Instagram. Zadanie: wykonanie zdjęcia i umieszczenie go na swoim profilu w portalu Instagram z oznaczeniem profilu MNK: @thenationalmuseuminkrakow oraz hashtagiem #krakowwyspianskiego. Wybierzemy 3 najlepsze zdjęcia, ich autorów nagrodzimy zestawami gadżetów związanych z wystawą Stanisława Wyspiańskiego.

Regulamin konkursu dostępny na stronie internetowej MNK pod tym linkiem.

 

źródło: https://mnk.pl/aktualnosci/urodziny-stanislawa-wyspianskiego-2022

 

See on map
Newsletter
Subscribe to our newsletter and stay up to date with our promotions and special offers.
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close