Pokoje Gościnne Cybulskiego, Cracow
Atrakcje w Krakowie w ostatni weekend lipca.
Check-in
Check-out

Atrakcje w Krakowie w ostatni weekend lipca.

29 July 2022

Wielkie otwarcie Fortu Borek, smoczy piknik w parku Dąbie, Festiwal Baniek Mydlanych, Piknik Latino na plaży miejskiej czy pokazy średniowiecznych walk w Barbakanie i wiele innych ciekawych wydarzeń będzie miało miejsce w dniach 29-31.07 w Krakowie.

Już w weekend fort artyleryjski nr 52 „Borek” zamieni się w tętniącą życiem siedzibę Centrum Kultury Podgórza oraz Ośrodka Kultury Biblioteka Polskiej Piosenki. Wielkie otwarcie w sobotę o godz. 12:00. Podczas otwarcia będzie można także uczestniczyć w bezpłatnych zajęciach pokazowych, takich jak warsztaty wokalne, warsztaty rękodzieła artystycznego czy pokaz baletowy. Następnego dnia w Forcie Borek odbędzie się rodzinny piknik, podczas którego uczestnicy będą mogli zwiedzić obiekt z przewodnikiem oraz wziąć udział w grze terenowej. W programie także spektakl teatralny „Pan Antenka i srebrny kubraczek”, malowanie twarzy, dmuchańce i koncert „Słowiańska krew”. Cały program dostępny jest pod linkiem http://www.ckpodgorza.pl/oferta/wydarzenie/wielkie-otwarcie-fortu-borek.

Festiwal Baniek Mydlanych, który odbędzie się w godz. 15:00–17:00 w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym Kraków „Wschód". Nie zabraknie zabaw, konkursów z nagrodami, dmuchańców, kolorowych łakoci i oczywiście baniek. W Festiwalu Baniek Mydlanych może uczestniczyć każdy – bez względu na wiek. Wstęp wolny.

W sobotę, 30 lipca, na plaży miejskiej PrzyStań przy Bulwarze Kurlandzkim odbędzie się prawdziwa latynoska fiesta! Uczestnicy będą mogli poznać kulturę krajów Ameryki Łacińskiej i wziąć udział w wielu ciekawych wydarzeniach, takich jak joga i hiszpański na trawie z Domą Matejko, zajęcia otwarte z Capoeiry, hiszpański dla dzieci z El Bombo czy koncert La Parrandita.Atrakcji nie zabraknie również dla najmłodszych. W programie także warsztaty z robienia Pinaty, puszczanie latawców, bingo dla dzieci i dorosłych i latynoskie przekąski. Start pikniku o godz. 12:00.

30 lipca w Barbakanie, w godz. 10:00–17:00, odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu „Średniowiecze da się lubić”. W programie interaktywny spektakl dla dzieci pt. „Smok Wawelski – historia prawdziwa”, prezentacja średniowiecznych rzemiosł, pokazy walk, inscenizacje historyczne, zabawy dla najmłodszych oraz koncert muzyki średniowiecznej w wykonaniu zespołu Fleurdelis. Dzień później, 31 lipca, organizatorzy zapraszają do Celestatu na wykład pt. „Godła cechowe krakowskich garbarzy”. O pracy dawnych rzemieślników opowie Walery Bubień. Start o godz. 12:00.

Piknik w Parku Jordana- Organizacja „Druha we mnie masz” zaprasza polską i ukraińską młodzież na integracyjny piknik w parku Jordana. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 14:00, a na przybyłych czekać będzie sporo atrakcji. Nie zabraknie dobrego jedzenia, muzyki i planszówek.

W piątek, 29 lipca, Zarząd Zieleni Miejskiej zaprasza do parku Dąbie, gdzie znajduje się plac zabaw nawiązujący do legendy o smoku wawelskim. W programie m.in. malowanie twarzy, bańki mydlane, gra terenowa na podstawie listu od smoka Delicjusza, zabawy ruchowe (siatkówka, badminton) oraz malowanie wielkoformatowe. Piknik rozpocznie się o godz. 16:00 i potrwa do 18:00.

W dniach 30-31 lipca w Tauron Arenie Kraków zagości Festiwal Kultury i Popkultury Japońskiej RYUCON 2022. W programie prelekcje, warsztaty, konkursy, spotkania z gośćmi, gry, pokazy sztuki walk oraz koncerty.

Biblioteka Publiczna w Niepołomicach zaprasza na Wielką Letnią Wymianę Książek połączoną z imprezą dla dzieci. Organizatorzy zaplanowali  szereg atrakcji, zarówno dla małych, jak i dużych. Wydarzenia odbędzie się 31 lipca w godz. 15:00–18:00 w Parku Miejskim w Niepołomicach, a w razie niepogody – w Laboratorium Aktywności Społecznej przy ul. Bocheńskiej 26.

W najbliższą sobotę o godz. 11:00 w Altanie na Plantach odbędzie się koncert „Hakuna Plantata” w wykonaniu Adriana Lalika i Kamila Stolorza. Wstęp wolny.

https://lovekrakow.pl/aktualnosci/weekendowe-atrakcje-dla-najmlodszych-29-31-lipca_47049.html

Autor zdjęcia:  https://www.kawiarniany.pl/2020/03/27/rynek-krakow-ciekawostki-informacje/

See on map
Newsletter
Subscribe to our newsletter and stay up to date with our promotions and special offers.
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close