Pokoje Gościnne Cybulskiego, Cracow
Noc tańca w Krakowie 2022
Check-in
Check-out

Noc tańca w Krakowie 2022

10 June 2022

Po ponad dwóch latach zmagań z pandemią, wielu z nas tęskni za życiem towarzyskim i uczestnictwem w inicjatywach kulturalnych. Krakowska Noc Tańca to świetna propozycja łącząca jedno i drugie. Wydarzenie jest znakomitą okazją do przybliżenia sztuki tańca szerokiemu gronu odbiorców, poprzez prezentację jego różnych stylów, gatunków a nawet form pozascenicznych. Chcemy również pokazać możliwości i potencjał krakowskiego środowiska artystycznego związanego ze sztuką taneczną. W programie Nocy znajdują się spektakle i pokazy taneczne, autorskie prezentacje, pokazy sztuki tanecznej, warsztaty tańca oraz eksperymenty taneczne. Celem projektu jest wspieranie aktywności związanych z tańcem, zachęcenie do komunikowania tańca z innymi obszarami sztuki oraz integracja środowisk twórczych i artystycznych, instytucji kultury i organizacji pozarządowych wokół sztuki tanecznej - nakreśla Katarzyna Olesiak, dyrektorka Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego krakowskiego magistratu.

W ubiegłym roku Noc Tańca odbywała się pod hasłem: „Poloneza czas zacząć”. Polonez połączył wówczas cztery sceny plenerowe i zamienił Kraków w miasto tańca. 

W roku bieżącym Noc Tańca odbędzie się pod hasłem: „Z tańcem przez świat”.

Na dwóch scenach plenerowych:  w Dworku Białoprądnickim, ul. Papiernicza 2 oraz na Rynku Podgórskim nie tylko poznamy tradycje taneczne z różnych zakątków świata, ale i sami będziemy mogli odbyć fascynującą, taneczną wędrówkę.

Pokazy rozpoczną się już w godzinach popołudniowych – na scenach będą prezentować się najmłodsi tancerze, pilnie uczęszczający na zajęcia do Centrów Kultury.

Później będziemy mogli podziwiać tańce: hiszpańskie, greckie, węgierskie, ukraińskie, indyjskie, afrykańskie, ale także tańce historyczne (barokowe) – w wykonaniu Baletu Cracovia Danca i tańce nowoczesne – w wykonaniu m.in. FunkyFree Dance Studio.

Noc Tańca  zakończą:

- wielokulturowa potańcówka na Rynku Podgórskim, uzupełniona pokazami Street Dance (style pochodzące z Nowego York, m. in. Break Dance, Hip-Hop Dance, Popping) oraz nauką tańców izraelskich i bałkańskich

- „Bałkańska potupajka” – w pięknych wnętrzach Dworku Białoprądnickiego, prowadzona przez DJ’a, pochodzącego z Macedonii, wychowanego w muzycznej rodzinie, której członkami byli muzycy mniej lub bardziej znani szerokiej publiczności w Macedonii i Jugosławii.

 

Serdecznie zapraszamy do wspólnej, nocnej zabawy !

 

Szczegółowy program dostępny na stronie: www.krakowskienoce.pl oraz profilu FB.
 

 

https://krakowskienoce.pl/noc_tanca/260413,artykul,informacja.html

See on map
Newsletter
Subscribe to our newsletter and stay up to date with our promotions and special offers.
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close