Pokoje Gościnne Cybulskiego, Cracow
Weekend w Krakowie
Check-in
Check-out

Weekend w Krakowie

09 April 2022

Wielki powrót jarmarku wielkanocnego, Noc Kin Studyjnych, premiera w Teatrze Bagatela, wyjątkowy spektakl w Łaźni Nowej, warsztaty, koncert – sprawdźcie, co się dzieje dziś i jutro w Krakowie!

Jarmark wielkanocny

Barwny, przygotowany z dbałością o estetykę, nawiązującą do krakowskich motywów, eksponujący regionalne produkty i nawiązujący do wielkanocnych tradycji oraz dziedzictwa kulturalnego miasta ‒ taki jest jarmark wielkanocny. Po dwuletniej przerwie powrócił na Rynek Główny w nowej odsłonie. Odbywa się w dniach 7–18 kwietnia.

Noc Kin Studyjnych zainauguruje tegoroczny cykl Krakowskich Nocy

Przed nami pierwsza z cyklu Krakowskich Nocy - Noc Kin Studyjnych. Już dziś krakowskie kina studyjne zapraszają widzów na specjalnie przygotowane bezpłatne atrakcje filmowe oraz do udziału w Kinowej Grze Miejskiej. Nie zabraknie filmowych atrakcji dla krakowian w różnym wieku.

 

Trenuj w Krakowie! Śniadanie biegowe i nordic walking

Dziś odbędą się kolejne bezpłatne zajęcia w ramach projektu „Trenuj w Krakowie!”. Dorosłych biegaczy zapraszamy na Śniadanie Biegowe – wspólny trening, a następnie spotkanie przy zdrowym posiłku w hotelu ibis Kraków Centrum. Ponadto odbędą się również zajęcia nordic walkig „Chodźże z nami!”.

„Pani Pylińska i sekret Chopina” w Teatrze Bagatela

Teatr Bagatela zaprasza na spektakl „Pani Pylińska i sekret Chopina” w reżyserii Adama Opatowicza. Premiera odbędzie się dzisiaj. Na scenie przy ul. Sarego 7 wystąpią Urszula Grabowska, Alina Kamińska, Magdalena Woleńska i Patryk Szwichtenberg. Utwory Fryderyka Chopina odtwarzane w spektaklu zostały nagrane przez Janusza Olejniczaka.

„Hamer” w Łaźni Nowej

Karolina Hamer, jedna z liderek protestu osób z niepełnosprawnościami, która dokonała pierwszego w polskim sporcie coming-outu, tym razem wystąpi w pierwszym na świecie sit-upie, czyli „zaczepce do przemyśleń”. Gościnne pokazy specjalne w Teatrze Łaźnia Nowa dziś o godz. 19.00.

Nowohuckie Centrum Kultury

  • dziś godz. 11.00, sala 006, Nowohucki Uniwersytet Dzieci – Wydział Przyrodniczy „Eter”
  • dziś godz. 17.00, Scena NCK, Stare Dobre Małżeństwo

16. Festiwal Filmów Afrykańskich AfryKamera

Kino Pod Baranami zaprasza na 16. Festiwal Filmów Afrykańskich AfryKamera, który trwa do jutra. W programie krakowskiej odsłony imprezy znalazły się filmy, które najbardziej przypadły do gustu festiwalowym widzom w Warszawie i Wrocławiu, m.in.: południowoafrykański film historyczny „Moffie”, odkrycie z Lesotho „To nie pogrzeb, to zmartwychwstanie” oraz prezentowany w zeszłym roku w Cannes „Lingui”, zrealizowany w Czadzie.

Muzeum Fotografii w Krakowie

  • dziś, godz. 11.00-13.00/ MuFo Rakowicka. Widzi mi się | Fotografia dla każdego!
  • jutro, godz. 10.00-18.00/ MuFo Józefitów. Dzień otwarty w MuFo Józefitów

Pałac Potockich

W każdą kwietniową niedzielę – poza świąteczną przerwą – zapraszamy na bezpłatne warsztaty inspirowane najpiękniejszymi książkami dla dzieci z cyklu Literackie Chwile realizowane w różnych grupach wiekowych. Jak się już przekonaliśmy bariera językowa podczas tych spotkań nie istnieje, ale dla komfortu uczestników spotkania o godz. 10.30 odbywają się w języku polskim, o godz. 13.00 – z tłumaczeniem na język ukraiński. Zapisy na kolejne warsztaty ruszają poprzez platformę KBF:Bilety w poprzedzające wydarzenia poniedziałki (warsztaty w j. polskim) oraz środy (w j. ukraińskim).

Kultura i czas wolny – propozycje dla ukraińskich gości / Культура та дозвілля – пропозиції для гостей з України

Krakowskie instytucje kultury, placówki edukacyjne i firmy angażują się w pomoc ukraińskim uchodźcom na różne sposoby. Oprócz zbiórek i pracy wolontariuszy, przygotowały specjalną ofertę i zajęcia w języku ukraińskim, a także organizują przyjazne miejsca spotkań. Szczególnym adresatem tych propozycji są najmłodsi goście z Ukrainy i ich rodzice.

Źródło: https://www.krakow.pl/aktualnosci/259188,26,komunikat,weekend_w_krakowie_-_sprawdz__co_sie_bedzie_dzialo_.html?_ga=2.216509598.922019148.1647778434-1034064726.1644846547&fbclid=IwAR1nzNnbBwalzzdS4k5OUzxfmB5RGI2PpP3ku8LKoU_NTGm19djZ1_iRnWE

See on map
Newsletter
Subscribe to our newsletter and stay up to date with our promotions and special offers.
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close