Pokoje Gościnne Cybulskiego, Cracow
Nowe oblicze Zamku Królewskiego na Wawelu
Check-in
Check-out

Nowe oblicze Zamku Królewskiego na Wawelu

06 January 2021

Zamek Królewski na Wawelu, jako jedna z głównych atrakcji Krakowa, nie spoczywa na laurach – na najbliższe dwa lata zaplanowano szereg modernizacji mających uczynić zamek (wraz z jego oddziałami) miejscem otwartym i dostępnym.

Pomimo pandemicznych ograniczeń 2020 roku, Zamek Królewski na Wawelu starał się jak najbardziej otworzyć na zwiedzających. Dzięki przestrzeni wirtualnej instytucja działała w trakcie lockdownu.

Rok 2021 ma być dla zamku rokiem zmian.

Zamek będzie prezentować więcej wystaw czasowych. Pierwsza z nich, „Wszystkie arrasy króla” ukaże się w marcu tego roku. W ogrodach zamku oraz jego oddziałach prezentowane będą prace cenionego rysownika i rzeźbiarza, Józefa Wilkonia. Ukażą się także nowe wystawy malarstwa europejskiego z polskich i prywatnych zbiorów.

Zaplanowano również nową aranżację Skarbca Koronnego, unowocześnienie Smoczej Jamy oraz otwarcie wystawy o smoku wawelskim.

Wnętrza zamku i jego okolice będą modernizowane pod kątem bezpieczeństwa. Zamek będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

źródło: https://lovekrakow.pl/aktualnosci/zamek-krolewski-na-wawelu-zmienia-oblicze-za-miliony_39211.html?fbclid=IwAR0haiY3z1DXfgAq24ofXikeKqYUkiGcCLXIrtCQXBRXfQrkilaPvs2wFhs

See on map
Newsletter
Subscribe to our newsletter and stay up to date with our promotions and special offers.
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close