Pokoje Gościnne Cybulskiego, Cracow
Noc kin studyjnych w Krakowie
Check-in
Check-out

Noc kin studyjnych w Krakowie

28 March 2023

Już od soboty 15 kwietnia w krakowskich kinach studyjnych rozpocznie się wydarzenie przyciągające kinomanów z całej Polski. Kina zaproszą widzów na specjalnie przygotowane bezpłatne atrakcje filmowe oraz do udziału w Kinowej Grze Miejskiej.

 

W wydarzeniu bierze udziała Kino pod Baranami, Kino Mikro, Paradox, Agrafka, Kijów, Kika oraz nowohucki Sfinks. Pięć z nich oferuje inną gamę tematyczną seansów. Tym sposobem w kinie Kika zobaczymy produkcje, do których muzykę skomponował Krzysztof Komeda (najbardziej znany z muzyki do filmu Dziecko Rosemary). Kinio Kijów przyciągnąć może aktywistów i osoby interesujące się ekologią, ponieważ zaprezentuje program ekologiczny #ECOwkinieKijów. Paradox da poznać odbiorcom znaczenie kostiumu filmowego, a z kolei kino Mikro zagłębi się w przedstawienie morderców na ekranie i z zimną krwią pokaże nam filmy o krakowskich mordercach. Listę kończy kino Sfinks mające w planach zachwycenie nas produkcjami, w których znaczącą rolę odgrywa Penelope Cruz.

Oprócz seansów wydarzenia uzupełnią spotkania z twórcami. Kameralne Mikro swoją ofertę maratonu o mordercach wzbogaci o spotkanie z Piotrem Litką i Przemysławem Semczukiem, twórcami dokumentów z serii „Polscy. Seryjni”. Przed filmem Do widzenia do jutra…kino Kika zaprasza na wideoprelekcję Tomasza Kolankiewicza - dyrektora artystycznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Po wideoprelekcji widzowie zaproszeni są na prelekcję przed filmem Niewinni Czarodzieje, dotyczącą twórczości Krzysztofa Komedy w wykonaniu Magdy Miśki-Jackowskiej, autorki podcastu o muzyce filmowej SCORE AND THE CITY. Kino Agrafka umożliwi nam spotkanie z Dorotą Pomykałą, która zagrała główną rolę w filmie Kobieta na Dachu, a w Paradoxie podyskutujemy z filmoznawczynią Dianą Dąbrowską o kostiumach filmowych.

W ciągu Nocy Kin Studyjnych nie zapomniano także o dzieciach i młodzieży. Kino Kijów w duchu dbania o środowisko oferuje warsztaty z ekologii dla dzieci oraz prelekcję filmu Przytul mnie. Poszukiwacze miodu!. W Kice odbędzie się projekcja filmu Yuku i Magiczny Kwiat a kino Sfinks będzie przeprowadzać warsztaty z animacacji filmowej dla dzieci między 8 a 12 rokiem życia. Kino Pod Barananami ma z kolei ofertę dla młodziezy 14+ i oferuje nocny maraton filmowy.

15 kwietnia w godzinach 10:00 - 14:30 odbędzie się Kinowa Gra Miejska. Uczestnicy podróżować będą śladami krakowskich kin studyjnych, rozwiązywać zagadki związane z miejscami, w których kręcone były filmy i zdobywać punkty.

Bezpłatne wejściówki (max. 2 na osobę) na wydarzenia będą dostępne w kasach kin od  12 kwietnia.

Więcej informacji o dokładnym programie Nocy Kin studyjnych znajdziecie tutaj

 

 

Zródło:https://krakowskienoce.pl/noc_kin_studyjnych/269909,artykul,informacja.html

fot.https://www.youtube.com/watch?v=qx9hnyPshAEhttp://karnet.krakowculture.pl/110-krakow-kino-pod-baranami

See on map
Newsletter
Subscribe to our newsletter and stay up to date with our promotions and special offers.
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close