Pokoje Gościnne Cybulskiego, Kraków
Wirtualna wycieczka do dawnego Krakowa
прибытие
выезд

Wirtualna wycieczka do dawnego Krakowa

14 ноября 2020

Nowa rzeczywistość przynosi nowe rozwiązania w większości sfer życia codziennego, przez co era cyfryzacji rozkwita jak nigdy przedtem. Wśród dziedzin, którymi wciąż można się cieszyć, jest szeroko pojęta kultura, która zaskakuje coraz to nowszymi i coraz to ciekawszymi wydarzeniami online. Jednym z nich jest wirtualna wycieczka po dawnym Krakowie, stworzona przez pracowników Biblioteki Głównej Uniwersytetu Pedagogicznego –Barbarę Krasińską, Łukasza Tomkiewicza oraz Grzegorza Wajdę  – pod tytułem „Wystawa fotografii dawny i współczesny Kraków”.

Autorzy wystawy podjęli się skonfrontowania ze sobą fotografii naszego pięknego miasta sprzed lat z tymi, które ukazują jak wygląda ono współcześnie. Daje to okazję do przeniesienia się choć na chwilę w inną rzeczywistość i odkrycia jak miasto wyglądało nawet przeszło sto lat temu. Zdjęcia z końca XIX wieku pochodzą – jak podaje blog Krowoderska.pl – ze zbiorów rodziny Kriegerów. Współczesne zdjęcia zostały natomiast wykonane przez twórców wystawy.

Serdecznie zachęcamy do zwiedzenia Krakowa w dwóch odsłonach – poprzez internetową podróż po ponad stu fotografiach obrazujących przemiany naszego miasta:

http://pbc.up.krakow.pl/Content/5290/index.html

https://krowoderska.pl/wystawa-fotografii-dawny-i-wspolczesny-krakow-foto/?fbclid=IwAR3X-4ZFJxM5JYHKROsFG-OC9UQRD3ZXdViIiyDKUq_xx-e2tY0pZ_4NW2c

 

Посмотреть карту
бюллетень
подпишитесь на рассылку и будьте в курсе наших акций и предложений
Этот веб-сайт использует файлы Cookies.

При его просмотре вы соглашаетесь с использованием файлов Cookies в соответствии с настройками Вашего браузера. Подробнее в политике конфиденциальности.

ОК, закройте