Pokoje Gościnne Cybulskiego, Cracow
Zakrzówek w nowej odsłonie
Check-in
Check-out

Zakrzówek w nowej odsłonie

31 May 2023

Prace dobiegają końca i już od 1 czerwca otwary zostanie Park Zakrzówek. Niestety na otwarcie kąpieliska będziemy musieli poczekać trochę dłużej bo do 22 czerwca.  Już teraz teren jest dużą atrakcją zarówno dla mieszakńców jak i turystów. W pogodne dni po ścieżkach wokół zalewu przechadzają się tłumy ludzi. Zakrzówek nazywany Małą Chorwacją teraz przyciągnie jeszcze więcej spragnionych odpoczynku i ochłody w upalne dni.

  • Co było na początku?

Jeszcze 4 lata temu Zakrzówek był dzikim i niestrzeżonym kąpieliskiem, które powstało na terenie poprzemysłowym, po zalaniu w 1990 roku starego, dość głębokiego kamieniołomu. To duża, pełna zieleni atrakcja dla mieszkańców Krakowa, niespełna 3 km od centrum miasta przypominająca chorwackie tereny przy morzu.

  • Co na nas czeka teraz?

Obecnie największą atrakcją Zakrzówka będzie pięć pływających basenów. Najpłytszy ma 40 cm, najgłębszy ponad 2 m. Dwa największe mają po 70 m długości. Konstrukcje basenów, przymocowane do ścian kamieniołomów, unoszą się na wodzie, dzięki wspornikom powietrza. Wokół każdego basenu zbudowano drewniane pomosty (szerokości 8 m), które mają służyć do plażowania. Kąpielisko będzie mogło pomieścić nawet kilkaset osób jednocześnie, ale inwestor - Zarząd Zieleni Miejskiej - chce monitorować obłożenia basenów i planuje aplikację, w której będzie można sprawdzić stan zatłoczenia kąpieliska.

Dodatkowo poszukiwany jest dzierżawca do kawiarni w pawilonie wejściowym, która prawdopodobnie zostanie otwarta w drugiej połowie sezonu.

Oprócz miejsca do pływania zaprojektowane zostały trasy biegowe, rowerowe i do jazdy na rolkach oraz hulajnogach wokół zalewu. Nie zabrakło tez siłowni na świeżym powietrzu a także budynku z szatniami i natryskami.

 

 

zródła: tutaj i tutaj

 

See on map
Newsletter
Subscribe to our newsletter and stay up to date with our promotions and special offers.
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close