Pokoje Gościnne Cybulskiego, Cracow
Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA
Check-in
Check-out

Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA

21 April 2022

Od 2008 roku Mastercard OFF CAMERA promuje kino niezależne z całego świata. W ciągu czternastu lat Kraków odwiedziło 265 000 gości. Filmowcy wyjechali z miasta z nagrodami na łączną kwotę około 3 370 000 dolarów. Czas na 15. urodziny Festiwalu i nowe otwarcie. Wielkie święto kina niezależnego zaczyna się już 29 kwietnia i potrwa do 8 maja. Co nas czeka?

Organizatorzy festiwalu sprowadzają do Krakowa najbardziej poruszające filmy niezależne z całego świata. Jedne bawią do łez, inne do łez doprowadzają emocjami i poruszającymi historiami. W programie obok sprawdzonych sekcji, jak „Amerykańscy niezależni” czy „Festiwalowe hity” znalazły się też nowości.

ŚWIĘTUJMY WSPÓLNIE 15 LAT KINA NIEZALEŻNEGO W KRAKOWIE!

15. edycję festiwalu Mastercard OFF Camera świętować będziemy w wyjątkowym stylu! Zaprosimy widzów do najbardziej klimatycznych krakowskich sal kinowych oraz w najbardziej magiczne zakątki miasta, w których zorganizujemy uwielbiane przez widzów kina plenerowe.

Wychodząc naprzeciw potrzebom czasów, część festiwalowego repertuaru dostępna będzie również online – na platformach Player.pl oraz PLAY Kraków.

Nie zabraknie także wyjątkowych wydarzeń towarzyszących!

W 2022 roku festiwal po dwuletniej przerwie ponownie odbędzie się w majówkę – rozpoczniemy 29 kwietnia, a zakończymy 8 maja!

OPIS FESTIWALU:

MASTERCARD OFF CAMERA

Najciekawsze filmy z całego świata, gwiazdy globalnego formatu, polskie i międzynarodowe premiery.

Festiwal Mastercard OFF CAMERA nawiązuje założeniami i tradycją do amerykańskiego festiwalu kina niezależnego Sundance. Na mapie festiwalowej imprezę wyróżniają wysokie nagrody i promocja kina offowego.

W ramach filmowej fiesty w Krakowie publiczność z całego świata koncentruje się na kinie niezależnym, odważnym zarówno treściowo i formalnie, oraz takim, które stawia na wartko opowiedziane, fascynujące historie. Najważniejszą częścią festiwalu jest Konkurs Główny „Wytyczanie Drogi”, w którym dziesięcioro debiutantów oraz autorów mających na koncie dwa zrealizowane filmy rywalizuje o Krakowską Nagrodę Filmową – 25 tysięcy dolarów, przyznawaną przez międzynarodowe jury.

Impreza przyciąga najbardziej gorące nazwiska ze świata filmu i serialu. Istotnym elementem programu jest Konkurs Polskich Filmów Fabularnych, w którym najlepsze rodzime produkcje ostatniego sezonu walczą o nagrodę dFlights w wysokości 100 tysięcy złotych.

Mastercard OFF CAMERA to także szereg warsztatów, wykładów i dyskusji związanych zarówno z pokazywanymi filmami i konkretnymi sekcjami, jak i branżowe spotkania. Wielu reżyserów filmów prezentowanych podczas festiwalu przyjeżdża do Krakowa, żeby spotkać się i porozmawiać z widzami. Wszystkie te wydarzenia tworzą unikatowy klimat Festiwalu Mastercard OFF CAMERA – święta kina niezależnego.

 

https://www.krakow.pl/aktualnosci/259317,33,komunikat,zbliza_sie_15__edycja_festiwalu_mastercard_off_camera.html?_ga=2.128941385.457002451.1650541674-14603159.1633759823

https://offcamera.pl/festiwal/o-festiwalu

See on map
Newsletter
Subscribe to our newsletter and stay up to date with our promotions and special offers.
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close