Pokoje Gościnne Cybulskiego, Kraków
Nowe oblicze Zamku Królewskiego na Wawelu
прибытие
выезд

Nowe oblicze Zamku Królewskiego na Wawelu

06 января 2021

Zamek Królewski na Wawelu, jako jedna z głównych atrakcji Krakowa, nie spoczywa na laurach – na najbliższe dwa lata zaplanowano szereg modernizacji mających uczynić zamek (wraz z jego oddziałami) miejscem otwartym i dostępnym.

Pomimo pandemicznych ograniczeń 2020 roku, Zamek Królewski na Wawelu starał się jak najbardziej otworzyć na zwiedzających. Dzięki przestrzeni wirtualnej instytucja działała w trakcie lockdownu.

Rok 2021 ma być dla zamku rokiem zmian.

Zamek będzie prezentować więcej wystaw czasowych. Pierwsza z nich, „Wszystkie arrasy króla” ukaże się w marcu tego roku. W ogrodach zamku oraz jego oddziałach prezentowane będą prace cenionego rysownika i rzeźbiarza, Józefa Wilkonia. Ukażą się także nowe wystawy malarstwa europejskiego z polskich i prywatnych zbiorów.

Zaplanowano również nową aranżację Skarbca Koronnego, unowocześnienie Smoczej Jamy oraz otwarcie wystawy o smoku wawelskim.

Wnętrza zamku i jego okolice będą modernizowane pod kątem bezpieczeństwa. Zamek będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

źródło: https://lovekrakow.pl/aktualnosci/zamek-krolewski-na-wawelu-zmienia-oblicze-za-miliony_39211.html?fbclid=IwAR0haiY3z1DXfgAq24ofXikeKqYUkiGcCLXIrtCQXBRXfQrkilaPvs2wFhs

Посмотреть карту
бюллетень
подпишитесь на рассылку и будьте в курсе наших акций и предложений
Этот веб-сайт использует файлы Cookies.

При его просмотре вы соглашаетесь с использованием файлов Cookies в соответствии с настройками Вашего браузера. Подробнее в политике конфиденциальности.

ОК, закройте