Pokoje Gościnne Cybulskiego, Kraków
Otwarcie Centrum Edukacji Przyrodniczej
прибытие
выезд

Otwarcie Centrum Edukacji Przyrodniczej

09 сентября 2021

Uniwersytet Jagielloński zaprasza na otwarcie Centrum Edukacji Przyrodniczej na swoim Kampusie na Ruczaju
 

 

W sobotę, 11 września odbędzie się Dzień Otwarty a wstęp na wystawę będzie bezpłatny. 14 września, we wtorek, Centrum Edukacji Przyrodniczej otwiera się dla zwiedzających.

 

Centrum Edukacji Przyrodniczej to jeden z nowszych obiektów Kampusu UJ. Na powierzchni niemal 2400 mkw przygotowana została ekspozycja zbiorów, przechowywanych wcześniej w Instytutach Zoologii, Geologii i Botaniki.Przez kilka lat wejście do centrum na zwiedzanie było mocno ograniczone.

Obiekt był gotowy w 2014 roku, później trwały prace przy przygotowaniu ekspozycji. Oficjalnie projekt został zrealizowany w pierwszej połowie 2016 roku.

Jak tłumaczy dr hab. Tomasz Pyrcz, ówczesny dyrektor Centrum Edukacji Przyrodniczej, taki stan rzeczy miał związek z finansowaniem budowy z unijnych środków. Przez pięć lat od zakończenia projektu nie można było wykorzystywać go komercyjnie. Zgodnie z założeniem, przez ten czas Centrum musiało pełnić rolę edukacyjną, do której zostało powołane.

Obiekt był udostępniany pracownikom i grupom studentów do celów dydaktycznych, ale mieszkańcy mogli obejrzeć ekspozycję tylko podczas wydarzeń takich jak np. dni otwarte.

Od 14 września Centrum Edukacji Przyrodniczej będzie można odwiedzać w dniach:

wtorek – 9.00-15.00

środa – 9.00-15.00

czwartek – 10.00-18.00

piątek – 9.00-15.00

sobota – 9.00-14.00

poniedziałek i niedziela – nieczynne

 

https://lovekrakow.pl/aktualnosci/wielkie-otwarcie-centrum-edukacji-przyrodniczej-uj-zaprasza-na-ruczaj_42665.html

https://cep.uj.edu.pl/

Посмотреть карту
бюллетень
подпишитесь на рассылку и будьте в курсе наших акций и предложений
Этот веб-сайт использует файлы Cookies.

При его просмотре вы соглашаетесь с использованием файлов Cookies в соответствии с настройками Вашего браузера. Подробнее в политике конфиденциальности.

ОК, закройте