Pokoje Gościnne Cybulskiego, Kraków
Druga edycja Nocy Kin Studyjnych
прибытие
выезд

Druga edycja Nocy Kin Studyjnych

17 сентября 2021

Noc z 25 na 26 września zapowiada się filmowo. W krakowskich kinach nie zabranie pokazów specjalnych.

Kino pod Baranami, Agrafka, Kijów, Mikro, Paradox, Kika i Sfinks przygotują nie tylko różnorodny repertuar, ale i wydarzenia przybliżające kulturę filmową.

Bezpłatne wejściówki będzie można otrzymać od 20 września w kasach kin. Seanse rozpoczną się 25 września i potrwają do następnego dnia, do godz. 3.00.

 

Wśród filmowych propozycji Kina pod Baranami znajdą się filmy Paolo Sorrentino: „Wielkie Piękno”, „Młodość”, „Oni”-  ostatni z tytułów widzowie będą mogli obejrzeć w E-Kinie Pod Baranami.

Kino Paradaox zaprosi na „Minari” „Płomienie” i „Maggie”. Kino Kijów zaprezentuje oscarowe filmy – a będą to „Nomadland” i „Parasite”.Oprócz tego,  Kino Kijów przygotowało pokazy z filmoteki małopolskiej oraz zwiedzanie wystawy poświęconej Andrzejowi Wajdzie i wystawy sprzętu kinowego. Najmłodsi widzowie będą mogli zobaczyć „Elfiki”.

Kino Kika wyświetli wyświetli filmy słynnego hiszpańskiego reżysera Pedro Almodovora: „Ludzki głos”, „Julietę” oraz „Ból i blask”. Wybór nie jest przypadkowy – 25 września reżyser obchodzi urodziny.

Kino Agrafka zaproponuje film „W co grają ludzie”. Na seans zaplanowany 25 września o godz. 11.00 kino zaprasza seniorów. Agrafka przygotowała także spacer śladami kin studyjnych, festiwalowych i DKF-ów. Spacer, który poprowadzi historyk kina i animator kultury filmowej Maciej Gil, rozpocznie się pod pomnikiem na pl. Inwalidów o godz. 20.00, a zakończy w kinie Agrafka o 21.50. Po spacerze zostanie pokazany „Dyskretny urok niefortunnych myśli”.

Kino Mikro zaprosi natomiast do refleksji o przedstawianiu miast w filmach zaprosi kino Mikro. Na dużym ekranie zostanie pokazany „Berlin Alexanderplatz” oraz „Neon Demon”. Pierwszy z seansów będzie poprzedzony filmoznawczym wprowadzeniem prof. Bogusława Skowronka.

Kino Sfinks w Nowej Hucie przybliży historię słynnego fotografa przedstawioną w filmie „Helmut Newton. Piękno i bestia”, horror „Midsommar. W biały dzień”, „Święta, święta i po świętach”, a także wystawę archiwalnych programów kinowych z lat 50. i 60.

Wybrane filmy prezentowane podczas Nocy Kin Studyjnych będą wyświetlane w języku angielskim lub z napisami.

 

Bezpłatne wejściówki na wydarzenie będą dostępne w kasach kin od 20 września (poniedziałek). Dla osób, które nie mogą skorzystać z oferty stacjonarnej, Kino Pod Baranami przygotuje bezpłatny dostęp do filmu „Oni” (zgłoszenia na pokaz online można przekazać za pośrednictwem strony kina także od 20 września).

Szczegółowe informacje na stronie www.krakowskienoce.pl

 

 

https://lovekrakow.pl/aktualnosci/ale-kino-druga-odslona-nocy-kin-studyjnych_42730.html

Посмотреть карту
бюллетень
подпишитесь на рассылку и будьте в курсе наших акций и предложений
Этот веб-сайт использует файлы Cookies.

При его просмотре вы соглашаетесь с использованием файлов Cookies в соответствии с настройками Вашего браузера. Подробнее в политике конфиденциальности.

ОК, закройте