Pokoje Gościnne Cybulskiego, Kraków
Muzyczny tydzień w Krakowie
прибытие
выезд

Muzyczny tydzień w Krakowie

18 октября 2022

Najbliższe dni w Krakowie będą stały pod znakiem muzyki. Usatysfakcjonowani będą mogli poczuć się fani różnych brzmień - zarówno tych ostrzejszych, jak i muzyki filmowej.

58. Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie
 

19-23 października
Miejsce: Nowohuckie Centrum Kultury


W tym roku mija 60 lat od Ogólnopolskiego Studenckiego Konkursu Piosenkarzy, w którym I miejsce zajęli ex aequo Marian Kawski i Edward Linde-Lubaszenko, a II nagrodę przyznano Ewie Demarczyk. Od tego czasu nazwa imprezy promującej piosenkę autorską zmieniła się kilka razy, niezmiennie jednak ściągała na sceny Krakowa młodych utalentowanych artystów, których nazwiska szybko stawały się rozpoznawalne w całej Polsce. Program 58. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie nawiązuje szeroko do tych tradycji. Oprócz konkursu dla debiutantów w programie znalazły się wieczory poświęcone twórczości zespołu Anawa i Wojciecha Młynarskiego, a także koncerty Renaty Przemyk i zespołu Tricolor. Podczas dwuczęściowej gali finałowej w ICE Kraków zaprezentują się zwycięzcy tegorocznego konkursu oraz laureaci przeglądów z lat ubiegłych.

 

The Cure w Tauron Arena 

20 października
Miejsce: TAURON Arena Kraków


Zespół The Cure zawdzięcza sławę nie tylko charakterystycznemu brzmieniu i wizerunkowi, ale również rozbudowanym występom na żywo, podczas których możemy prześledzić materiał z ponad 40-letniego dorobku grupy. Jesienią zespół Roberta Smitha po raz pierwszy odwiedzi Kraków. Media już od kilku lat spekulują o nowej, pierwszej od 2008 roku płycie Brytyjczyków – ostatnie doniesienia wskazują na premierę przed rozpoczęciem trasy. Gwarancji usłyszenia nowych utworów nie ma, ale i myśl, że koncert mógłby zawieść wiernych fanów, wydaje się niedorzeczna.
 

Swedish House Mafia: Paradise Again w Tauron Arenia
 

21 października

Miejsce: TAURON Arena Kraków

W środowisku elektronicznej muzyki tanecznej (EDM) kolektyw Swedish House Mafia wzbudza powszechny szacunek, a jego założyciele – Axwell, Steve Angello i Sebastian Ingrosso – to postaci niemal posągowe. Na początku ubiegłej dekady próżno było szukać branżowych zestawień najlepszych didżejów, w których by ich pominięto. Po kilku latach intensywnej działalności przyszła jednak pora na przerwę i pożegnalną trasę koncertową, która nie była ostatnią. Latem tego roku szwedzkie trio house’owe zainaugurowało światowe tournée pod nazwą Paradise Again, którego jedyny polski przystanek wyznaczono w Krakowie.

Koncert Muzyki Filmowej: Wojciech Kilar

22 października
Miejsce: TAURON Arena Kraków

Po raz pierwszy w Tauron Arenie Kraków Polska Orkiestra Radiowa pod dyrekcją Macieja Sztora wykona Koncert Muzyki Filmowej poświęcony twórczości wybitnego polskiego kompozytora Wojciecha Kilara. Partie solowe zaśpiewają Anna Lasota i Jasin Rammal-Rykała, a narrację poprowadzi Magda Miśka-Jackowska.
Podczas koncertu zaprezentowane zostaną suity orkiestrowe m.in. z takich kinowych dzieł jak: Pan Tadeusz, Ziemia obiecana, Przygody pana Michała, Trędowata, Zemsta, Pianista, Dracula, Sami swoi i Rejs.


Zaz: Organique Tour w Tauron Arenie Kraków

23 października
Miejsce: TAURON Arena Kraków

Zaz powraca, prezentując swój piąty album wydany jesienią 2021 roku. Artystka miała chwilę oddechu po wydaniu czterech albumów, które promowała podczas trzech światowych tras koncertowych. 23 października artystka wystąpi w TAURON Arenie Kraków.
Materiał do nowego albumu powstał podczas wiosennego zamknięcia (lockdownu).
Nad nowym albumem Zaz pracowała z holenderskim producentem Reyn (Vanessa Paradis, Stephan Eicher, Benjamin Biolay, Gaëtan Roussel, …)

 

Sarsa: Runostany

23 października
Miejsce: Nowohuckie Centrum Kultury


Ten album to etap swoistej medytacji w moim rozwoju artystycznym, czyli czas, kiedy postanowiłam skupić się na swoim wnętrzu i na tym jak ja odczuwam otoczenie, czego potrzebuję. Zmysły i głos wewnętrzny to najlepsze wskazówki w drodze do spełnienia – mówi Sarsa.

 

Посмотреть карту
бюллетень
подпишитесь на рассылку и будьте в курсе наших акций и предложений
Этот веб-сайт использует файлы Cookies.

При его просмотре вы соглашаетесь с использованием файлов Cookies в соответствии с настройками Вашего браузера. Подробнее в политике конфиденциальности.

ОК, закройте