Pokoje Gościnne Cybulskiego, Kraków
Urodziny Smoka Wawelskiego
прибытие
выезд

Urodziny Smoka Wawelskiego

09 августа 2022

Już 14 sierpnia na krakowskich Błoniach odbędzie się piknik z okazji urodzin Smoka Wawelskiego. W programie harce i zabawy z drużyną wojów, koncerty, wczesnośredniowieczna osada i smoczy korowód.

Słynna rzeźba Bronisława Chromego strzeże pieczary pod Wzgórzem Wawelskim już od 50 lat. Z tej okazji miasto zaprasza wszystkich mieszkańców oraz turystów na wspólne świętowanie urodzin smoka. 14 sierpnia na krakowskich Błoniach rozłoży się wczesnośredniowieczna osada, nawiązująca do początków historii Krakowa. Odtworzy ją Drużyna Wojów Wiślańskich „Krak”.

W miasteczku pojawi się około 20 namiotów, w których będzie można spotkać rzemieślników, wojów czy muzykantów – oczywiście w strojach z epoki. Na urodziny smoka zawita również legendarny król Krak. Śmiałkowie – dzieci i dorośli – będą mogli spróbować swoich sił w zabawach plebejskich, tj.; kręcioła, zwichrowane marsze, wyścigi w workach, słowiańskie zapasy czy zabawy w szewczyka i smoka oraz powalczyć o nagrody. W strefie rozrywki odbędzie się również potyczka smoczych armii.

Dla najmłodszych przygotowane zostanie smocze stanowisko plastyczne oferujące takie aktywności, jak: kolorowanie smoczej czapki, rysunki, wycinanki, malowanie twarzy. Odbędą się również konkursy, warsztaty tańca oraz przedstawienie teatralne „Prawdziwa historia Smoka Wawelskiego”. Przez główny placyk osady przejdzie zaś smoczy korowód. Nie zabraknie również smoczych smakołyków przygotowanych przez lokalne firmy gastronomiczne (Good Lood, Cukiernia Starowicz, Piekarnia Handelek).

https://lovekrakow.pl/aktualnosci/krakowskie-blonia-zamienia-sie-w-sredniowieczna-osade-czas-na-urodziny-smoka_47138.html

Autorzy zdjęć: https://krakow.tvp.pl/59914398/wystawa-w-50lecie-rzezby-smoka-wawelskiego https://stronapodrozy.pl/krakow-na-wakacje-2022-moc-atrakcji-spod-znaku-smoka-wawelskiego-i-uroczej-owieczki-ruszyla-akcja-krakow-cie-zasmoczy/ar/c7-16350231

Посмотреть карту
бюллетень
подпишитесь на рассылку и будьте в курсе наших акций и предложений
Этот веб-сайт использует файлы Cookies.

При его просмотре вы соглашаетесь с использованием файлов Cookies в соответствии с настройками Вашего браузера. Подробнее в политике конфиденциальности.

ОК, закройте