Pokoje Gościnne Cybulskiego, Kraków
Atrakcje w Krakowie w ostatni weekend lipca.
прибытие
выезд

Atrakcje w Krakowie w ostatni weekend lipca.

29 июля 2022

Wielkie otwarcie Fortu Borek, smoczy piknik w parku Dąbie, Festiwal Baniek Mydlanych, Piknik Latino na plaży miejskiej czy pokazy średniowiecznych walk w Barbakanie i wiele innych ciekawych wydarzeń będzie miało miejsce w dniach 29-31.07 w Krakowie.

Już w weekend fort artyleryjski nr 52 „Borek” zamieni się w tętniącą życiem siedzibę Centrum Kultury Podgórza oraz Ośrodka Kultury Biblioteka Polskiej Piosenki. Wielkie otwarcie w sobotę o godz. 12:00. Podczas otwarcia będzie można także uczestniczyć w bezpłatnych zajęciach pokazowych, takich jak warsztaty wokalne, warsztaty rękodzieła artystycznego czy pokaz baletowy. Następnego dnia w Forcie Borek odbędzie się rodzinny piknik, podczas którego uczestnicy będą mogli zwiedzić obiekt z przewodnikiem oraz wziąć udział w grze terenowej. W programie także spektakl teatralny „Pan Antenka i srebrny kubraczek”, malowanie twarzy, dmuchańce i koncert „Słowiańska krew”. Cały program dostępny jest pod linkiem http://www.ckpodgorza.pl/oferta/wydarzenie/wielkie-otwarcie-fortu-borek.

Festiwal Baniek Mydlanych, który odbędzie się w godz. 15:00–17:00 w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym Kraków „Wschód". Nie zabraknie zabaw, konkursów z nagrodami, dmuchańców, kolorowych łakoci i oczywiście baniek. W Festiwalu Baniek Mydlanych może uczestniczyć każdy – bez względu na wiek. Wstęp wolny.

W sobotę, 30 lipca, na plaży miejskiej PrzyStań przy Bulwarze Kurlandzkim odbędzie się prawdziwa latynoska fiesta! Uczestnicy będą mogli poznać kulturę krajów Ameryki Łacińskiej i wziąć udział w wielu ciekawych wydarzeniach, takich jak joga i hiszpański na trawie z Domą Matejko, zajęcia otwarte z Capoeiry, hiszpański dla dzieci z El Bombo czy koncert La Parrandita.Atrakcji nie zabraknie również dla najmłodszych. W programie także warsztaty z robienia Pinaty, puszczanie latawców, bingo dla dzieci i dorosłych i latynoskie przekąski. Start pikniku o godz. 12:00.

30 lipca w Barbakanie, w godz. 10:00–17:00, odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu „Średniowiecze da się lubić”. W programie interaktywny spektakl dla dzieci pt. „Smok Wawelski – historia prawdziwa”, prezentacja średniowiecznych rzemiosł, pokazy walk, inscenizacje historyczne, zabawy dla najmłodszych oraz koncert muzyki średniowiecznej w wykonaniu zespołu Fleurdelis. Dzień później, 31 lipca, organizatorzy zapraszają do Celestatu na wykład pt. „Godła cechowe krakowskich garbarzy”. O pracy dawnych rzemieślników opowie Walery Bubień. Start o godz. 12:00.

Piknik w Parku Jordana- Organizacja „Druha we mnie masz” zaprasza polską i ukraińską młodzież na integracyjny piknik w parku Jordana. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 14:00, a na przybyłych czekać będzie sporo atrakcji. Nie zabraknie dobrego jedzenia, muzyki i planszówek.

W piątek, 29 lipca, Zarząd Zieleni Miejskiej zaprasza do parku Dąbie, gdzie znajduje się plac zabaw nawiązujący do legendy o smoku wawelskim. W programie m.in. malowanie twarzy, bańki mydlane, gra terenowa na podstawie listu od smoka Delicjusza, zabawy ruchowe (siatkówka, badminton) oraz malowanie wielkoformatowe. Piknik rozpocznie się o godz. 16:00 i potrwa do 18:00.

W dniach 30-31 lipca w Tauron Arenie Kraków zagości Festiwal Kultury i Popkultury Japońskiej RYUCON 2022. W programie prelekcje, warsztaty, konkursy, spotkania z gośćmi, gry, pokazy sztuki walk oraz koncerty.

Biblioteka Publiczna w Niepołomicach zaprasza na Wielką Letnią Wymianę Książek połączoną z imprezą dla dzieci. Organizatorzy zaplanowali  szereg atrakcji, zarówno dla małych, jak i dużych. Wydarzenia odbędzie się 31 lipca w godz. 15:00–18:00 w Parku Miejskim w Niepołomicach, a w razie niepogody – w Laboratorium Aktywności Społecznej przy ul. Bocheńskiej 26.

W najbliższą sobotę o godz. 11:00 w Altanie na Plantach odbędzie się koncert „Hakuna Plantata” w wykonaniu Adriana Lalika i Kamila Stolorza. Wstęp wolny.

https://lovekrakow.pl/aktualnosci/weekendowe-atrakcje-dla-najmlodszych-29-31-lipca_47049.html

Autor zdjęcia:  https://www.kawiarniany.pl/2020/03/27/rynek-krakow-ciekawostki-informacje/

Посмотреть карту
бюллетень
подпишитесь на рассылку и будьте в курсе наших акций и предложений
Этот веб-сайт использует файлы Cookies.

При его просмотре вы соглашаетесь с использованием файлов Cookies в соответствии с настройками Вашего браузера. Подробнее в политике конфиденциальности.

ОК, закройте