Pokoje Gościnne Cybulskiego, Kraków
Noc Muzeów powraca do Krakowa
прибытие
выезд

Noc Muzeów powraca do Krakowa

23 марта 2022

Krakowskie muzea po raz kolejny otworzą swoje podwoje dla zwiedzających. Znamy już datę tegorocznej edycji wydarzenia.

Piątek, 13 maja – tę datę w kalendarzu mogą już zapisać sobie wszyscy miłośnicy nocnego zwiedzania. Noc Muzeów w Krakowie co roku cieszy się ogromną popularnością wśród zwiedzających.

To okazja, by zajrzeć do niedostępnych na co dzień muzealnych zakamarków czy wziąć udział w warsztatach, pokazach, koncertach, filmowych seansach czy oprowadzaniu z przewodnikiem.

Zwiedzanie umożliwiał bilet za symboliczną kwotę – zazwyczaj dodawana była do niego moneta okolicznościowa.

 

To była edycja inna niż wszystkie

Inaczej było w ubiegłym roku. Ze względu na ograniczenia pandemiczne muzea były czynne w swoich stałych, dziennych godzinach otwarcia, a wstęp do większości z nich był odpłatny.

W ubiegłym roku w Nocy Muzeów uczestniczyło 37 placówek, w tym m.in. Zamek Królewski na Wawelu, Muzeum Narodowe w Krakowie, Muzeum Lotnictwa Polskiego, Muzeum Krakowa, MOCAK czy Międzynarodowe Centrum Kultury.

Noc Muzeów wpisuje się w cykl wydarzeń organizowanych w ramach Krakowskich Nocy. Szczegóły tegorocznej edycji poznamy wkrótce.

 

Nocne zwiedzanie, seanse i spektakle

– Od kwietnia aż do października, co miesiąc, przez jedną noc: ekspozycje muzealne, zakamarki scen teatralnych, klasztorne skarbce i krużganki, ogrody, a nawet miejsca niedostępne na co dzień dla zwiedzających, otwierają się i zapraszają na nocne zwiedzanie – zapowiada tegoroczne Krakowskie Noce wydział kultury urzędu miasta.

Wstęp na wszystkie wydarzenia, zarówno w siedzibach instytucji, jak i w plenerze, jest bezpłatny lub za przysłowiową złotówkę. Każdego roku w wydarzeniach uczestniczy ponad 180 tys. osób.

9 kwietnia odbędzie się Noc Kin Studyjnych. Na bezpłatne seanse zaproszą Kino pod Baranami, Mikro, Kijów, Paradox, Agrafka, Kika i Sfinks. W programie znalazła się również Kinowa Gra Miejska.

Bezpłatne wejściówki na wydarzenie będą dostępne w kasach kin od piątku, 1 kwietnia.

 

Kolejne Krakowskie Noce to Noc Teatrów: 11 czerwca, Noc Tańca: 18 czerwca, Noc Jazzu: 16 lipca, Noc Cracovia Sacra: 14 i 15 sierpnia i Noc Poezji: 7–9 października.

 

źródło: https://lovekrakow.pl/aktualnosci/noc-muzeow-powraca_45315.html

Посмотреть карту
бюллетень
подпишитесь на рассылку и будьте в курсе наших акций и предложений
Этот веб-сайт использует файлы Cookies.

При его просмотре вы соглашаетесь с использованием файлов Cookies в соответствии с настройками Вашего браузера. Подробнее в политике конфиденциальности.

ОК, закройте