Pokoje Gościnne Cybulskiego, Kraków
Krakowskie szopki zachwycą jak zwykle
прибытие
выезд

Krakowskie szopki zachwycą jak zwykle

05 декабря 2020

Tegoroczna edycja Konkursu Szopek Krakowskich dla wielu osób mogła stanąć pod znakiem zapytania, jednak okazuje się, że są artyści, którzy bez celebrowania szopkarskiej tradycji, początkami sięgającej XIX wieku, nie wyobrażają sobie kompletnego roku. Mimo wyjątkowej sytuacji, z jaką przychodzi nam się zmagać w wielu aspektach, również w tym roku – choć w nieco nowej formie – będziemy mieć okazję podziwiać krakowskie szopki bożonarodzeniowe.

Tym, co z pewnością rzuca się w oczy, to widoczne wśród tradycyjnych szopek przejawy symboliki nawiązującej do współczesnej rzeczywistości i ważnych wydarzeń z debaty publicznej – jak wspomina Małgorzata Niechaj, kustosz z Muzeum Krakowa, w rozmowie z dziennikarką portalu lovekrakow.pl – wśród tegorocznych prac znajdą się szopki namalowane na maskach, bądź z postaciami, które je noszą. Widoczne są również akcenty nawiązujące do trwającego już przeszło miesiąc Strajku Kobiet.

Ogłoszenie zwycięzcy, wyłonionego spośród 87 zgłoszeń, będzie można zobaczyć już jutro, 6 grudnia 2020, o godzinie 14:00 na transmisji prowadzonej na profilu Muzeum Krakowa na Facebooku. Jak podaje lovekrakow.pl: „Nagrodzone szopki zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w Celestacie. W związku z zamknięciem muzeum do 27 grudnia, będą prezentowane na oficjalnej stronie instytucji. Krakowianie będą mogli obejrzeć prace po ponownym otwarciu muzeum.”.

Serdecznie polecamy i zapraszamy!

Fot. Krzysztof Kalinowski/lovekrakow.pl

https://lovekrakow.pl/aktualnosci/konkurs-szopek-krakowskich-postacie-w-maseczkach-i-symbole-strajku-kobiet-zdjecia_38860.html

Посмотреть карту
бюллетень
подпишитесь на рассылку и будьте в курсе наших акций и предложений
Этот веб-сайт использует файлы Cookies.

При его просмотре вы соглашаетесь с использованием файлов Cookies в соответствии с настройками Вашего браузера. Подробнее в политике конфиденциальности.

ОК, закройте