Pokoje Gościnne Cybulskiego, Kraków
Powrót krakowskich muzeów po kwarantannie
прибытие
выезд

Powrót krakowskich muzeów po kwarantannie

09 мая 2020

Po niemal dwumiesięcznej kwarantannie swoje podwoje otwierają niektóre z krakowskich muzeów. Będzie można odwiedzić m.in. Muzeum w Sukiennicach czy MOCAK. 

Nieodłączną częścią tożsamości Krakowa jest jego dziedzictwo kulturalne. Nareszcie, po długiej przerwie, otwierają się niektóre z krakowskich muzeów. 

Korzystając z pogody, można już odwiedzać wystawę plenerową w  Muzeum Lotnistwa Polskiego (wtorek - niedziela 10-17), spacerować można już też po dziedzińcach i ogrodach Wawelskich (wejście na dziedzińce od 6-19, ogrody renesansowe od w poniedziałek 9:30-16:00, wtorek - niedziela 9:30-17).

Muzeum Narodowe w pierwszej kolejności udostępniło swój oddział w Sukiennicach. Wystawę w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku można zwiedzać od wtorku do soboty od 10 do 17, oraz w niedzielę od 10 do 16. Należy wspomnieć, że codziennie między 13 a 14 Muzeum będzie zamknięte z powodu dezynfekcji.

A już we wtorek 12 maja swoje wystawy otwierają Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK (wtorek-niedziela 11-19) oraz Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.

Warto pamiętać, że w trosce o bezpieczeństwo pracowników oraz zwiedzających, wszystkie te miejsca funkcjonują w nowej rzeczywistości nieco inaczej, tak, aby sprostać zaleceniom sanitarnym. Dlatego proszę, cieszmy się powracającym dostępem do kultury, ale zachowajmy przy tym zdrowy rozsądek :)

Посмотреть карту
бюллетень
подпишитесь на рассылку и будьте в курсе наших акций и предложений
Этот веб-сайт использует файлы Cookies.

При его просмотре вы соглашаетесь с использованием файлов Cookies в соответствии с настройками Вашего браузера. Подробнее в политике конфиденциальности.

ОК, закройте